single

W jakich kosmetykach możemy znaleźć aloes?

Gdy złota opalenizna mieni się na naszej skórze mamy pewność, że jeszcze przez przynajmniej kilka tygodni będzie przypominać nam o wakacyjnym odpoczynku. Niestety, przesadne kąpiele słoneczne nie są wcale zjawiskiem rzadkim, a ich konsekwencje dla naszej skóry potrafią być wyjątkowo niebezpieczne. Co zatem robić, gdy nasza skóra po lecie jest nieprzyjemnie szorstka i sucha?

Jej regeneracja jest możliwa między innymi dzięki zastosowaniu kosmetyków z aloesem. Kosmetyki z aloesem cieszą się sporą popularnością przede wszystkim dlatego, że okazują się niezawodnym sposobem na przedłużenie młodości. Okazuje się jednak, że posiadają także szereg innych zalet.

Wszechstronne działanie aloesu

Aloes jest w stanie chronić skutecznie naszą skórę przed utratą wilgoci i jej konsekwencjami, znajduje więc zastosowanie nie tylko w klasycznej kosmetyce, ale również w farmacji. To niezrównany sposób na regenerację skóry, okazuje się bowiem, że wchłania się w nią nawet cztery razy szybciej niż ma to miejsce w przypadku wody. Jest też niezrównanym suplementem diety dostarczającym do naszego organizmu niezbędne mu witaminy, enzymy oraz minerały. Aloes jest też skutecznym rozwiązaniem, gdy chcemy poprawić pracę naszego układu odpornościowego.

Moc aloesu

Nie tylko pobudza produkcję limfocytów, ale również dodaje nam witalności. Jest też znakomitym rozwiązaniem, gdy zależy nam na złagodzeniu stanu zapalnego i owrzodzenia żołądka oraz dwunastnicy. Jego stosowanie ma też korzystny wpływ na pH żołądka. Aloes jest skutecznym sposobem na oczyszczenie jelit, jego sproszkowana postać może być zaś bez trudu znaleziona w stosowanych przez nas lekach o działaniu przeczyszczającym. Aloes oczyszcza też wątrobę, a właśnie w niej często odkładają się szkodliwe produkty przemiany materii, które nie uległy rozkładowi, choć powinny. Aloes przyspiesza też krążenie krwi w naczyniach naszej skóry.

Szampony i odżywki z aloesem

Ponieważ poprawia to kondycję włosów, możemy mówić o nim jako o częstym składniku szamponów oraz odżywek. To także element wielu kosmetyków do twarzy, zwłaszcza tych, które mają nawilżać skórę.