single

Sześć sposobów, w jaki ćwiczenia fizyczne mogą pomóc Ci pokonać stres

Oprócz wielu korzyści fizycznych, ćwiczenia fizyczne są również jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego.

Odrobina regularnych ćwiczeń może mieć głęboki wpływ na wszystkie aspekty Twojego emocjonalnego samopoczucia. Na początek, aktywność fizyczna pomaga zwiększyć produkcję neuroprzekaźników dobrego samopoczucia w mózgu, zwanych endorfinami. Ćwiczenia mogą również łagodzić stres, zmniejszać depresję i niepokój, poprawiać pamięć, pomagać w lepszym śnie i poprawiać ogólny nastrój. I nie musisz być fanatykiem fitnessu, aby czerpać z tego korzyści.

Kilka z prostych czynności, które mogą złagodzić stres to chodzenie, oddychanie, taniec, uprawianie sportu itp. To może być cokolwiek, tak długo, jak długo sprawia Ci to przyjemność.

Oto sześć sposobów, w jaki ćwiczenia fizyczne mogą pomóc Ci pokonać stres:

#1 Zacznij od małych rzeczy

Kiedy jesteś pod chmurką zaburzeń emocjonalnych i nie ćwiczyłeś od dłuższego czasu, wyznaczanie sobie ekstrawaganckich celów, takich jak ukończenie maratonu czy ćwiczenie przez godzinę każdego ranka, sprawi, że będziesz bardziej przygnębiony, jeśli się nie uda. Lepiej postawić sobie osiągalne cele i budować je od tego momentu.

#2 Skup się na zajęciach, które sprawiają Ci przyjemność

Liczy się każda aktywność, która wprawia cię w ruch. Może to być np. ponowne nawiązanie kontaktu ze sportem, który kochasz, spacer po centrum handlowym podczas zakupów lub jazda na rowerze po kolonii. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś lub nie wiesz, co mogłoby Ci się spodobać, spróbuj kilku różnych rzeczy. Czynności takie jak praca w ogrodzie lub aktywne prace domowe również mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie ruchu, a także pozostawiają poczucie celu i osiągnięcia.

#3 Zaplanuj swój trening o takiej porze dnia, kiedy twoja energia jest największa.

Może to być pierwsza rzecz rano, przed pracą lub szkołą, albo w porze lunchu, zanim dopadnie cię popołudniowy zastój. Jeśli depresja lub niepokój sprawiają, że czujesz się zmęczony i pozbawiony motywacji przez cały dzień, spróbuj zatańczyć do muzyki lub po prostu pójść na spacer. Nawet krótki, 15-minutowy spacer może pomóc oczyścić umysł, poprawić nastrój i zwiększyć poziom energii. Gdy zaczniesz się ruszać i poczujesz się trochę lepiej, będziesz mieć większe poczucie kontroli nad swoim samopoczuciem, a nawet poczujesz, że masz więcej energii.

Może to być pierwsza rzecz rano, przed pracą lub szkołą, albo w porze lunchu, zanim dopadnie cię popołudniowa chandra. Jeśli depresja lub niepokój sprawiają, że czujesz się zmęczony i pozbawiony motywacji przez cały dzień, spróbuj zatańczyć do muzyki lub po prostu pójść na spacer. Nawet krótki, 15-minutowy spacer może pomóc oczyścić umysł, poprawić nastrój i zwiększyć poziom energii. W miarę jak będziesz się ruszać i zaczniesz czuć się nieco lepiej, doświadczysz większego poczucia kontroli nad swoim samopoczuciem, a nawet poczujesz się na tyle energiczny, by ćwiczyć bardziej energicznie.

#4 Bądź wygodny

Niezależnie od pory dnia, w której zdecydujesz się ćwiczyć, załóż wygodne ubranie i wybierz takie otoczenie, które będzie dla Ciebie uspokajające lub energetyzujące.

#5 Nagradzaj się

Częścią nagrody za wykonanie jakiejś czynności jest to, o ile lepiej się po niej poczujesz, ale zawsze pomaga w motywacji obiecanie sobie dodatkowego przysmaku za ćwiczenia. Nagradzaj się pysznym smoothie lub dodatkowym odcinkiem ulubionego serialu.

#6 Uczyń z ćwiczeń aktywność społeczną

Ćwiczenie z przyjacielem lub ukochaną osobą, a nawet z dziećmi, nie tylko sprawi, że ćwiczenia będą bardziej zabawne i przyjemne, ale także pomoże Ci zmotywować się do trzymania się rutyny treningowej. Ponadto, jeśli cierpisz na zaburzenia nastroju, takie jak depresja, towarzystwo może być równie ważne jak ćwiczenia.

Nasi eksperci mogą pomóc zbudować plan fitness, który pasuje do Twojego stylu życia. Skontaktuj się z nami.

Tagi: działaniaexercisestresworkout