single

Czym jest wegańska dieta pudełkowa?

Dieta wegańska sprzyja aktywnemu spalaniu tłuszczu i daje uczucie lekkości. To nawet utrata 5 kg w 1 tydzień bez poczucia głodu.

Czym jest weganizm?

Weganizm to ścisła forma wegetarianizmu, całkowicie wykluczająca stosowanie jakichkolwiek produktów pozyskiwanych od zwierząt. Oprócz mięsa i ryb zabronione są jajka, mleko i miód, ponieważ uważa się, że ich zdobycie zakłóca naturalne cykle życia przedstawicieli dzikich zwierząt, a także zmusza ich do trzymania w niewoli. Istnieje również tymczasowa dieta wegańska na odchudzanie, która trwa 1-3 tygodnie. W dzisiejszych czasach ma szerokie zastosowanie nie tylko do odchudzania, ale także do oczyszczania organizmu.

Esencja

Weganizm był od dawna praktykowany jako system odżywiania normalizujący masę ciała i ogólny stan zdrowia. Uderzającym przykładem takiej techniki są posty prawosławne, do których wierzący stosują się kilka razy w roku i przestrzegają od 1 do 48 dni. Główną wytyczną do określania czasu trwania utraty wagi na diecie wegańskiej powinien być stan zdrowia i uzyskane wyniki. Z reguły ta metoda pozbycia się zbędnych kilogramów jest najskuteczniejsza w ciągu pierwszych 10-15 dni. Przy ścisłym przestrzeganiu zalecanych zaleceń i proponowanego menu możesz stracić do 3-5 kg nadwagi tygodniowo. Nasilenie skutków utraty wagi na diecie wegańskiej zależy nie tyle od wysiłków osoby odchudzającej się, ile od początkowej masy ciała, budowy ciała i indywidualnych cech. Główna zasada brzmi: im większa waga - tym bardziej zauważalna utrata. Ponadto rolę odgrywa tempo przemiany materii i „nastawienie” konkretnego organizmu do przejścia na pokarmy roślinne.

Z medycznego punktu widzenia weganizm jako trwały system dietetyczny jest zbyt ograniczony w zestawieniu niezbędnych składników. Ponieważ organizm potrzebuje pewnych substancji zawartych, jeśli nie w mięsie, to przynajmniej w jajach i mleku. Dlatego mówiąc o stylu życia, lepiej jest preferować łagodniejszą dietę wegetariańską. Jednak w przypadku krótkotrwałej diety odchudzającej idealna jest dieta wegańska.

Zalety

Weganizm sprzyja aktywnemu spalaniu podskórnych złogów tłuszczu, ponieważ tłuszcze zwierzęce są głównym źródłem ich tworzenia. Jednocześnie warzywa i owoce można spożywać w dużych ilościach, co pozwala uniknąć wyczerpującego uczucia głodu. Inne korzyści wynikające ze stosowania diety wegańskiej w celu utraty wagi obejmują:

• skuteczne oczyszczanie z toksyn, toksyn i innych szkodliwych substancji;

• ogólna poprawa stanu zdrowia - przy okresowym przejściu na weganizm (przez 1-2 tygodnie, 2 razy w roku) znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia udarów i problemów ze strony przewodu pokarmowego;

• eliminacja ciężkości w żołądku, pojawienie się lekkości;

• poprawa stanu skóry, likwidacja przebarwień, stanów zapalnych i trądziku.

Przykładowe menu

Zgodnie ze składem menu i czasem trwania istnieją dwie opcje odchudzania na diecie wegańskiej - ścisła tygodniowa i łagodniejsza, zaprojektowana na 22 dni. Pierwsza jest idealna, jeśli pilnie potrzebujesz zrzucić 3-5 kilogramów, na przykład przed wakacjami, zawodami lub innym ważnym wydarzeniem. Druga opcja jest bardziej powszechna i polega na jedzeniu pokarmów roślinnych do prawie pełnego nasycenia. Sprzyja to wygodnemu odchudzaniu bez głodu i stresu dla organizmu. Przybliżone menu może wyglądać następująco

• śniadanie - 150 g gotowanej kaszy gryczanej, zielonej herbaty;

• obiad - 200 g dowolnej owsianki do wyboru, sałatka ze świeżych warzyw;

• obiad - 200 g gulaszu warzywnego z owsianką ryżową.

• śniadanie - 150 g płatków owsianych, 2 jabłka lub pomarańcze;

• obiad - 200 ml chudej zupy zbożowej, kawior do squasha z 2 bochenkami;

• obiad - 3 papryki nadziewane ryżem lub kaszą jaglaną.