single

Obsesja na punkcie tostów z awokado (plus 7 kolejnych sposobów na jedzenie awokado)

Jestem osobą chronicznie spóźniającą się. Jeśli umawiam się z Tobą na lunch w południe, jestem tam o 11:45, przeglądając menu. Zaproś mnie na swoją imprezę, a pojawię się niemodnie wcześnie (z drugiej strony, pomogę też w przygotowaniach w ostatniej chwili!). Ale jeśli chodzi o jedzenie, często spóźniam się na imprezę.

Na przykład tosty z awokado. Przez jakiś czas było na topie, zanim dałam mu szansę, a teraz stało się moją obsesją w porze lunchu. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, oto "przepis bez przepisu": Rozgnieć awokado, dodaj wyciśnięty sok z cytryny lub limonki i szczyptę soli, a następnie rozprowadź na tostowanym kawałku mocnego, ziarnistego chleba. (Dla bardziej kreatywnych i odważnych pomysłów, sprawdź Avocado Toast Extravaganza z Abby Langer).

Awokado nie bez powodu pojawia się na listach "superżywności": Chociaż czasami dostają złą prasę za wysoką zawartość tłuszczu, jest to rodzaj tłuszczu (jednonienasycony), który jest szczególnie korzystny dla zdrowia. Połowa awokado - tyle używam na moim toście - ma około jednej czwartej błonnika, którego potrzebujesz każdego dnia, więcej potasu niż banan, a nawet kilka gramów białka. Ta kombinacja białka, tłuszczu i błonnika oznacza również, że awokado jest sycące i satysfakcjonujące. To cecha, którą lubię w moich posiłkach - i dlatego raz w tygodniu przygotowuję świeże guacamole, które podaję do obiadu, niezależnie od tego, czy jemy burritos, czy nie! (Oto mój przepis na bezproblemowe guacamole).

Tak się składa, że marzec jest Narodowym Miesiącem Żywienia, kiedy to zarejestrowani dietetycy, tacy jak ja, zachęcają ludzi do wybierania pokarmów bogatych w składniki odżywcze i włączania większej ilości owoców i warzyw do posiłków i przekąsek. Więc na cześć okazji, poprosiłem kilku z moich ulubionych blogerów dietetyków, aby podzielić się z wami jednym z ich najlepszych przepisów na awokado:

Loaded Veggie Avocado Tuna Salad z Hummusapien

Jagodowe Superfood Smoothie z Mom's Kitchen Handbook

Szpinak Avocado Alfredo Sauce z Teaspoon of Spice

Ginger Citrus Salad Dressing z imbiru z The Lean Green Bean

California Avocado Beef and Black Bean Burgers from Meal Makeover Moms

Pieczona brukselka z kremem z awokado od Danielle Omar

Jaki jest TWÓJ ulubiony sposób jedzenia awokado?