single

Pozbądź się toksyn dzięki sprawdzonym metodom

Nasz organizm codziennie jest narażony na kontakt z dziesiątkami toksyn, a jego sprawne funkcjonowanie jest uzależnione do tego, czy potrafi z nimi skutecznie walczyć. Toksyny trafiają do niego z pożywieniem oraz z przyjmowanymi lekami, często też pochodzą z zanieczyszczonego powietrza. Przynajmniej raz na jakiś czas warto więc zastanowić się nad naturalnym oczyszczaniem organizmu z substancji toksycznych.

Detoksykacja daje nam pewność, że poprawie ulegnie nasze samopoczucie, choć nie powinniśmy ignorować jej znaczenia również wówczas, gdy zależy nam na odzyskaniu sił witalnych. Niekorzystny wpływ toksyn jest faktem, a przy tym towarzyszy nam każdego dnia. Pochodzą one zarówno z zanieczyszczonego powietrza, jak i z pożywienia, po które często sięgamy nawet pomimo tego, że jest ono pełne konserwantów. Nie można zapominać i o tym, że wchodzą w skład wielu leków, w tym zwłaszcza ogólnodostępnych leków przeciwbólowych, po które wiele osób sięga o wiele częściej niż jest to potrzebne.

Sprawne funkcjonowanie jest możliwe jedynie wówczas, gdy nasze organizmy funkcjonują tak, jak tego od nich oczekujemy. Jeśli więc nasz organizm zostanie przesadnie zanieczyszczony, nie minie wiele czasu, a da nam o tym znać. Intensywne zmęczenie, apatia, spadek odporności oraz problemy z koncentracją i bezsenność to tylko niektóre sygnały sugerujące nam, że toksyny w naszym organizmie już jakiś czas temu przekroczyły dopuszczalny poziom. Nie można zapominać też o tym, że zanieczyszczenie organizmu potrafi odbijać się niekorzystnie na stanie naszych włosów, paznokci orz skóry.

Spożywanie cytryny

Cytryna – na dobry początek dnia

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na oczyszczenie organizmu, do których można się odwołać, a jednym z nich jest wykorzystanie w tym celu cytryny i możliwości, jakie stwarza. Najlepiej więc rozpoczynać dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, którą możemy dodatkowo uzupełnić o miód. Cytryna sprawia, że łatwo pozbędziemy się z organizmu toksyn, a jednocześnie poprawimy pracę naszego układu trawiennego.

Gorzka sól – angielska kuracja przeczyszczająca

Innym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest zastosowanie tak zwanej angielskiej kuracji przeczyszczającej. Tu potrzebna będzie nam tak zwana sól z Epsom – znakomite rozwiązanie, które okazuje się skuteczne nie tylko wówczas, gdy walczymy z toksynami, ale i wtedy, gdy nie wiemy, jak poradzić sobie z problemem zaparć. Sól najczęściej jest stosowana zewnętrznie, kąpiele solankowe są zaś znakomitym sposobem na zmniejszenie obrzęków oraz rozluźnienie mięśni. Można używać ją choćby do tego, aby moczyć w niej stopy, kompres z soli angielskiej zmniejsza zaś dolegliwości związane z ukąszeniem owadów.