single

HM pomogła mu opanować dyslipidemię i schudnąć o 10 kg.

Nazwisko: Manoj Kumar Acharya

Wiek: 36 lat

Zdiagnozowano u niego dyslipidemię, ale uniknął konieczności operacji serca, tracąc 10,2 kg w ciągu 3 miesięcy.

W lutym 2015 r. inżynier oprogramowania z Bangalore, Manoj Kumar Acharya, został przyjęty do szpitala z kaszlem, obrzękiem stawów i gorączką. Lekarze znaleźli kolejne śmiertelne powikłanie - skrzep krwi w jego sercu. Rozważali operację, ale ostatecznie ją wykluczyli.

Manoj został wypisany po 10-dniowym pobycie w szpitalu, ale kaszel i opuchlizna powróciły po powrocie. Lekarze w Bangalore poradzili mu, aby skonsultował się ze specjalistami w Manipal. Zdiagnozowano u niego dyslipidemię, nieprawidłową ilość lipidów we krwi, i poproszono o utratę wagi, aby móc lepiej zarządzać swoim życiem i chorobą.

'Przeszedłem z 80 kg do 69,8 kg w ciągu trzech miesięcy'

Dyslipidemia jest stanem medycznym charakteryzującym się wysokim poziomem LDL (złego cholesterolu) i trójglicerydów (tłuszczu) we krwi. Prowadzi to do odkładania się blaszek miażdżycowych w tętnicach i w efekcie znacznie zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu.

Lekarze zazwyczaj sugerują zmianę stylu życia, zwłaszcza więcej ćwiczeń, utratę wagi i przejście na zdrową dietę.

13 grudnia 2015 roku, Manoj rozpoczął swoją podróż z HealthifyMe. Został oddany pod opiekę trenera fitness Nayana Dhekiala i dietetyczki Aruny Shanmughan, którzy, pamiętając o stanie zdrowia Manoj'a, opracowali plan diety i fitnessu, który pomógł mu stracić 10,2 kg w ciągu trzech zaledwie miesięcy.

Z 80 kg w grudniu 2015 roku, Manoj zszedł do 69,8 kg w kwietniu 2016 roku.

"Zacząłem od przepisania ćwiczeń w celu zwiększenia metabolizmu, takich jak trening cardio i trening siłowy" - mówi Nayan.

Później Manoj ukończył przyspieszenie cardio - 40-minutowy trening charakteryzujący się brakiem jakiejkolwiek przerwy między nimi.

HealthifyMe nauczyło mnie, jak ważne jest połączenie ćwiczeń z odpowiednim planem żywieniowym".

To nie był pierwszy raz, kiedy Manoj próbował schudnąć. Pięć lat temu zapisał się na siłownię na cztery miesiące, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

"Nie było odpowiedniego trenera, a treningi były przypadkowe" - mówi. "Dopiero po dołączeniu do HealthifyMe zrozumiałem, jak ważne jest połączenie ćwiczeń z odpowiednim planem żywieniowym".

Manoj całkowicie zmienił teraz swój styl życia i cieszy się każdą chwilą. Budzi się o 5.30 rano, a jogę i jogging zaczyna o 6. Śniadanie o 8 składa się z dalia, nadziewanego roti lub płatków kukurydzianych.

Po nim, o 10.30 podjada przekąskę, zazwyczaj kiełki lub owoce i maślankę. Lunch o 12.30 to trzy nadziewane roti (farsz może być z marchewki, buraków lub szpinaku) lub ryż, dużo warzyw i miska dal. Po tym następuje 15-minutowy spacer.

Po pracy - prawie o 17.30 - udaje się na siłownię i trenuje przez około godzinę. Po powrocie do domu około 19.30 zjada talerz sałatki, a o 20.30 kolację - nadziewane roti, mieszankę warzyw i mleko.

'Poleciłem aplikację mojemu siostrzeńcowi'.

W ciągu trzech miesięcy wszystkie problemy zdrowotne Manoj'a zniknęły. Wygląda też na sprawniejszego niż kiedykolwiek wcześniej.

"Jego brzuch jest płaski i nie ma zbyt wiele tłuszczu do stracenia. Teraz chodzi o to, aby dodać mu trochę chudych mięśni i sprawić, aby nie wyglądał jak kulturysta, ale bardziej jak sportowiec" - mówi Nayan.

Manoj jest również zadowolony z wyników i polecił HealthifyMe swojemu 21-letniemu siostrzeńcowi, który ma nadwagę.

"On waży 79 kg. Uczy się teraz do swojego JEE. Powiedział, że dołączy za kolejne trzy-cztery miesiące" - mówi Manoj.

Zastrzeżenie: HealthifyMe umożliwiło Manojowi opanowanie dyslipidemii. Wyniki mogą się różnić w Twoim przypadku. Skonsultuj się z naszymi trenerami, aby zacząć.

Tagi: plan diety plany diety dyslipidemia pod kontroląlexerciscisiłowniazdrowie i fitnesszdrowa dietazarządzanie stylem życiaManoj Kumar Acharyaweight loss