single

Aloes w medycynie i kosmetyce

Aloes to jedna z tych roślin, która przystosowała się nawet do bardzo złych warunków. Możemy go znaleźć nawet tam, gdzie w pobliżu trudno o wodę i już choćby dlatego warto się nim zainteresować. Aloes budzi jednak ciekawość także z innych powodów. Obecnie znamy ponad czterysta jego odmian, one same mogą być przy tym wykorzystywane na dziesiątki różnych sposobów.

Pierwotnie aloes występował przede wszystkim na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jego działanie wpływające korzystnie na ludzkie zdrowie było przy tym dobrze znane już starożytnym Egipcjanom, Chińczykom i mieszkańcom dzisiejszych Indii. Roślinę wykorzystywano przede wszystkim do leczenia oparzeń, choć można było stosować ją także w chorobach płuc. Również współcześnie nie tylko nie odwracamy się od aloesu, ale nawet zdajemy się w jeszcze większym stopniu doceniać możliwości, jakie roślina ta otwiera przed nami.

Aloes wspomaga odchudzanie

To, między innymi, bardzo ważny składnik diety tych osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów. Wśród zalet aloesu wymienia się możliwość samodzielnego hodowania go w domu, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby każdy posiadał sok z aloesu domowej roboty. Oczywiście, nadal można go też kupować, bez względu zaś na to, w jaki sposób wejdziemy w jego posiadanie, możemy mieć pewność, że jego stosowanie przyniesie nam szereg korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się to, że sok z aloesu jest niezawodny, gdy marzy się nam lepsza odporność charakterystyczna dla naszego organizmu, nie bez znaczenia jest jednak i to, że aloes ma działanie przeciwgrzybiczne z łatwością wnikając w głąb naszej skóry. Warto też pamiętać o właściwościach kosmetycznych produktów, które bazują na aloesie. Wykorzystujemy je zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i do dbania o urodę i to bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku.

Regeneracja włosów aloesem

Aloes w szamponach i odżywkach do włosów

Aloes najczęściej jest stosowany w szamponach, choć możemy spotkać go również w odżywkach oraz innych produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Najczęściej wzmacnia ich budowę, sprawia też, że ich pielęgnacja staje się znacznie łatwiejsza.

Aloes w kremach do skóry dojrzałej

Mówiąc o przyczynach zainteresowania aloesem ze strony producentów kosmetyków nie można zapominać o tym, że mamy do czynienia z rośliną charakteryzującą się zdolnością do syntezy kolagenu oraz elastyny. W praktyce oznacza to, że skóra posmarowana kremem z aloesem staje się bardziej elastyczna i jędrniejsza. Aloes posiada też w swoim składzie witaminę A, E oraz C, które również są niezbędne dla skóry dojrzałej. Pozwala to na jej nawilżanie, natłuszczanie, wygładzanie oraz na sprawianie, że nie staje się ona matowa.