single

Jak aloes zmienia nasz wygląd i organizm?

Aloes dobrze działa na zdrowie skóry

Omawiając właściwości aloesu w największym stopniu przyczyniające się do jego obecnej popularności, nie powinniśmy zapominać o korzystnym działaniu, jakie ma w odniesieniu do zdrowia naszej skóry. To właśnie właściwości lecznicze tej rośliny przyczyniają się do tego, że tak często znajduje ona zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Nie tylko pomaga leczyć rany, ale i może być z powodzeniem stosowany miejscowo, gdy zmagamy się z oparzeniami lub otarciami. Łagodzi ukąszenia owadów, a naukowcy coraz częściej przytaczają dowody na to, że może okazać się skutecznym rozwiązaniem, gdy zależy nam na tym, aby pozbyć się łuszczycy. Aloes może też działać tak, jak działają środki przeciwbólowe, łagodzi więc miejsca, w których doszło do zranienia. Ma właściwości ściągające i zapobiega świądowi, jest więc stosowany także wówczas, gdy miejsce otarcia krwawi, a nam zależy na tym, aby intensywność krwawienia była mniejsza.

Zdrowa cera

Może skutecznie nawilżać skórę i przyczyniać się do jej odmłodzenia. Zwiększa też jej elastyczność, zwiększa bowiem ilość włókien tworzonych przez kolagen i elastynę. Jego obecność w kosmetykach sprawia też, że do komórek znajdujących się w skórze dociera więcej tlenu, a co za tym idzie – są one bardziej wytrzymałe, a sama skora lepiej i szybciej się regeneruje. Aloes powoduje też zwiększony przepływ krwi i sprawia, że naczynia włosowate ulegają rozszerzeniu.

Aloes działa: dezynfekująco, antybiotyczne, antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne i antywirusowo

Aloes pomaga nie tylko skórze, ale i naszemu organizmowi rozumianemu jako całość już choćby przez to, że wspomaga działanie wszystkich podstawowych przeciwciał. Jego składnikami aktywnymi są siarki, kwas cynamonowy, kwas salicylowy i azot mocznika, a każda z tych substancji może przyczynić się do zahamowania wzrostu mikroorganizmów odpowiedzialnych za wiele groźnych chorób. Aloes nie jest w stanie samodzielnie zlikwidować stanu zapalnego, można jednak na niego liczyć, jeśli zależy nam na jego zmniejszeniu. Jest też niezawodny wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, jak zmniejszyć swoją wagę, przyspiesza bowiem tempo przemiany materii.